Lubenec E2 (srpen/2020)

Díky dobře odvedené práci v první etapě, jsme se dostali opět na seznam možných kandidátů. A byli jsme přijati. Trochu obměňujeme výjezdní tým a na obytné auto přidáváme ještě dvě silniční kola. Protože po práci legraci, přece.

Etapa dvě začíná tam jako minule, ale tentokrát vyrážíme směrem ke Karlovým Varům. Čeká nás devět kilometrů nivelačních pořadů. Terén je více členitý a mírně kopcovitý. V určitém místě se musíme dostat přes údolí se sklony svahů až 12%, kde protéká potok Blšanka. Nejdelší nivelační pořad má přes 300 metrů v jednom směru. I pro tentokrát používáme to samé vybavení Leica. Lokalita je totálně vyprahlá. V některých místech se brodíme po kotníky v prachu. Jsou z nás tak trochu Rudí bratři.

Cestou z terénu kupujeme buřty k večeři a tvarohové záviny ke snídani. Osvědčené místo na přespání je volné. K našemu překvapení je potok vyschlý. Ještě že máme sprchu v autě. Zbytečně se nezdržujeme, oblékáme se do kůže a hurá do sedel. CVAK! CVAK! Tretry cvaknou do pedálů. Bereme to přes Valeč, Verušičky a Chýše. Je tu krásně. Už se těšíme až rozděláme oheň a opečeme pár špekáčků.

Vstáváme ještě před rozbřeskem. Dnes bude zase přes třicet stupňů. Snídáme na stavbě a s hrnkem v ruce pomalu připravujeme vybavení na dnešní den. Nivelák, lať, žába, sprej a uvidíme, jestli bude potřeba kolík s nástřelákem. Když jdeme večer na kolo máme hotovo šest kilometrů. Ty další tři zítra doklepneme. Dnes jedeme opačným směrem do Blatna, Rabštejn nad Střelou a opět Chýše. Těsně unikáme dešti, když se zastavíme na pivo v Žihli. V „kempu“ zase rozděláme oheň, dáme si sprchu. Zítra poslední den. Už se těšíme domů.