Lovosice (leden/2024 – únor/2024)

Taková práce se často nenajde. Pět minut od kanceláře se staví nové skladovací prostory v logistickém areálu P3 Park Lovosice. Právě plním jeden z posledních talířků vánočního cukroví, když mi v kapse zavibruje telefon. „Ahoj, mám pro tebe opožděný dárek k Vánocům.“, rozesměje se do sluchátka Josef B.. „Dal jsem na tebe kontakt pilotářům, kteří budou zakládat halu v Lovosicích. Tak držím palce.“ Nedlouho poté vibruje telefon znovu. Tentokrát se na druhé straně ozve zástupce jedné ze společností, která má na starosti zakládání staveb.

Cenová nabídka prošla a první týden v lednu vyrážím do terénu. V následujících dvou měsících mě čeká vytyčení sto třiceti devíti pilot, kalichů a os sloupů na vybetonované kalichy. Na stavbě je již připravené bodové pole od geodetů generálního dodavatele stavby. Jde o roxory a odrazné štítky v bezpečné vzdálenosti od stavby. Počasí je v průběhu ledna a února všelijaké. Chvíli mrzne, chvíli prší a přesně tak vypadá připravená pláň. Chvíli se brodím po kotníky v bahně a o pár dní později nemohu roxor zatlouct do ledové jílovité hmoty.

Stavba jede jak na drátkách. Nejprve vrtají piloty a než dojdou na konec už vytyčuji body pro kalicháře. V tomto období ještě zastupuji Josefa B.. Vytyčuji trasy IS a následně zaměřuji skutečné provedení položeného vodovodního potrubí a retenčních nádrží. Nakonec už mi zbývá naťukat přes tři sta hřebů na kalichy pro usazení sloupů. Než dojdu k poslední řadě kalichů, je půlka stavby téměř postavená. Je to jako velká stavebnice. Stále mě fascinuje, jak tyto věci fungují. Jak jsou jednotlivé činnosti při těchto projektech na sebe vázané. Těším se na další podobnou akci.