Rabyně (listopad/2020)

S panem investorem nás seznámil bývalý kolega z pražské geodetické kanceláře. Jednu z mnoha nemovitostí, které vlastní je dům na břehu Slapské přehrady v obci Rabyně. I když, dům je celkem silné slovo. Jde spíš o slepenec dřevěných konstrukcí postavených na kamenném základu. Průchozí balkón s výhledem na vodní plochu, garáž, do které není možné zajet autem, příkrý svah k přehradě a konečně kamenný vstup do vody.

Do terénu tentokrát vyrazilo duo Petr a Alice. Petr si bere na starost zaměření polohopisu a výškopisu spolu se základní kostrou dispozice chaty. Alice vyzbrojena tužkou, ořezávátkem, gumou, distem a souborem čistých listů vyráží doměřit nutné prvky pro vyhotovení stavebních výkresů. Lokalita romantická. Podzim zažíváme v celém rozsahu. Mlha při příjezd, barevné lesy v okolí, déšť v polovině dne, lezavo i přes dvě vrstvy merina.

Svačíme obložené housky. Alice nejí maso. Housku má jen se sýrem a máslem. K tomu máme misku ovoce a termosku s čajem. Měření se protahuje až téměř do tmy. Rychle zabalit všechno nářadí a teď jen doufat, že po mokrých kořenech vyjedeme lesní cestou zpět na hlavní silnici. Trochu hrabání a lehce stažené půlky, ale povedlo se. Cestou zpět do kanceláře vracíme klíče od objektu. Teď už zbývá jen několik hodin před monitorem.