Nusle (březen/2021)

Do tří podlažního „činžáku“ v pražských Nuslích nás pozvalo bytové družstvo Oldřichova. Od původního majitele obdrželi stavební dokumentaci vyhotovenou nejmenovanou projekční kanceláří. Po zběžném přeměření místností metrem zjistili nový majitelé, že kóty ve výkresu neodpovídají skutečnosti. V některých místech byly rozdíly v desítkách centimetrů. Dle všeho byla použit oblíbený výraz – běžné patro. Navíc určená plus mínus nula byla o třicet čtyři centimetrů mimo Bpv.

Investor u nás objednal kontrolní zaměření půdorysů jednotlivých pater včetně sklepa a půdních prostor. Navíc nás poprosil o zaměření základních prvků na fasádě zájmového objektu i objektů sousedních. Jako na Babě jsme využili rychlého sběru dat pomocí laserového skeneru. Výšky podlaží a prvky na fasádě byly zaměřeny totální stanicí s připojením na výškový bod ČSN. Budovu jsem proběhl od zdola až nahoru za dvě hodiny. Mezitím kolega Tomáš zaměřil fasádu a vzal také několik kontrolních bodů v interiéru 1. NP.

Vedle v ulici stíháme otevřené Mamacoffee. Cappuccino a horká čokoláda na cestu do kanceláře je jasná volba. Neodolám a na tácek si nechávám naservírovat banánový chlebíček. Hurá! Prázdná Praha. Čistý průjezd městem, káva v ruce a dobrý pocit z odvedené práce. Těším se na další akci.